#3 Spotkanie Koduj w Płocku

Zapraszamy wszystkich programistów na trzeci meetup Koduj w Płocku. Widzimy się w Przetworni na kolejnych super prezentacjach.

Agenda

✔ 17:45 – 18:00 Kwadrans studencki, czyli czas na dotarcie i luźne rozmowy.
✔ 18:00 – 18:15 Przywitanie i przedstawienie prelegentów.
✔ 18:15 – 19:00 Pierwsza prezentacja: Górecki Dawid „Dostępności stron internetowych”.
✔ 19:00 – 19:15 Przerwa.
✔ 19:15 – 20:00 Druga prezentacja: Tomasz Zalewski „Kariera developera”.
✔ 20:00 – 20:30 Pytania & odpowiedzi. Losowanie książki.
✔ 20:30 -> Luźne rozmowy dla chętnych.

➡➡ Meetup: http://bit.ly/3MeetupKwP

➡➡ Facebook: http://bit.ly/3EventKwP

Bio Prelegentów

Górecki Dawid – Programista z zawodu, jak i z zamiłowania, którego programistyczną pasją są technologie webowe. W codziennej pracy wykorzystuje głównie PHP w połączeniu z Symfony 4. Entuzjasta czystego kodu oraz prostych rozwiązań skomplikowanych problemów. Aktualnie programista na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zajmuje się tworzeniem aplikacji na potrzeby uczelni.

Dostępność stron internetowych (web accessibility). Temat ten jest często marginalizowany i mało kto przejmuje się zaleceniami WCAG 2.0. A tak naprawdę dostępność nie jest czymś ani drogim, ani skomplikowanym i wymaga jedynie stosowania pewnych standardów. W przypadku serwisów instytucji publicznych obowiązuje rozporządzenie, które nakłada na nie obowiązek dostosowania stron internetowych do obsługi przez osoby niepełnosprawne, ale i tutaj bywa różnie. Jeśli chodzi o inne serwisy…, cóż każdy robi jak chce.

Dawid nie raz już słyszał, że osób z niepełnosprawnościami jest relatywnie mało i nie należy się zbytnio przejmować tym tematem. W jego ocenie jest to błędne założenie i wynika poniekąd z braku świadomości programistów. Czas to zmienić! Dostępność to temat, który dotyczy nas wszystkich, a że jest niezależny od technologii… tym lepiej.

Czym jest dostępność? Na co zwrócić uwagę? Dlaczego w ogóle należy zawracać sobie głowę tym tematem? Na te i inne pytania odpowie Dawid!

Tomasz Zalewski – w branży IT pracuję od 13 lat. Pracowałem jako programista, kierownik biura, team leader, a obecnie jestem wspólnikiem w Software House. Fascynuje mnie powstawanie oprogramowania od pomysłu w głowie aż po deploy na serwer. Uwielbiam pracę z ludźmi, poznawanie ich pomysłów i pomaganie im w tworzeniu ich projektów.

Prezentacja „Kariera developera”
Byłem rekrutowany i byłem rekrutującym. Chciałbym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z obu stron barykady. Zdradzę Wam jak przygotować się rozmowy o pracę, jak planować karierę i walczyć o podwyżkę, by ją zawsze dostać. Zdradzę też, czego oczekują pracodawcy i jakich trików używają. Będzie też o komunikacji w zespole i z przełożonym. A pomiędzy tym zmieści się też kilka historii z życia wziętych, zapraszam serdecznie.

Gościć nas będzie Przetwornia

Przetwornia – Staromiejskie Centrum Biznesu
ul. Synagogalna 4, 09-400 Płock

Zaproszenie

KwP #3 – Górecki David – Dostępność stron internetowych

KwP #3 – Tomasz Zalewski – „Kariera developera”

Kontakt do organizatorów

✔ Rekrutacja
Michał Szafrański
tel. 601 453 622
e-mail: michal@kodujwplocku.pl

✔ PR i marketing
Małgorzata Gontarek
tel. 602 773 379
e-mail: mgontarek@startuppoland.org

Szafrański Michał
Architekt oprogramowania, bujający w chmurach obliczeniowych.