#2 Spotkanie Płockoderów

Cześć,

Z tej strony Michał i Małgorzata zapraszamy na drugi meetup Koduj w Płocku. Wbijajcie do Hotel Tumski Płock posłuchać prezentacji i na after :-).

Agenda

17:00 – 17:15 Rejestracja
17:15 – 17:30 Krótka prezentacja organizatorów
17:30 – 18:00 Tomek Sobczak, Findwise; ,,Jak działa wyszukiwanie pełnotekstowe na przykładzie Apache Solr?”
18:00 – 18:15 Przerwa
18:15 – 18:45 Rafał Liniowiecki, Leaware; ,,Jak pomyślnie przeskalować system z komunikacją w real-time przy użyciu Redis Cache?”
18:45 – 19:00 Przerwa
19:00 – 19:30 Panel dyskusyjny Q&A – Programowanie w chmurze, możliwości i wyzwania.
19:40 – 19:45 Losowanie książki lub innego gadżetu
20:00 – 21:00 After i networking

➡➡ Meetup: http://bit.ly/2SpotkaniePlockoderow

➡➡ Facebook: http://bit.ly/event2SpotPlockod

Bio Prelegentów:

Tomasz Sobczak – Search Expert & Regional Sales Manager, Findwise. Od 7 lat związany z technologiami wyszukiwania i przetwarzaniem danych niestrukturalnych jako programista, konsultant, a teraz odpowiedzialny za rozwój biznesu i sprzedaży w polskim oddziale Findwise. Ekspert od silników wyszukiwania, głównie Apache Solr i Elasticsearch. Absolwent wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

Rafał Liniowiecki – asystent naukowy na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, gdzie prowadzi badania związane z tworzeniem oraz optymalizacją algorytmów z zakresu uczenia maszynowego, oraz systemów Data Mining. Doświadczony programista i pasjonat rozwiązań chmurowych opartych o MS Azure. Od lat związany z firmą Leaware – jako Lead Developer odpowiada za procesy związane z projektowaniem, wytwarzaniem i wdrażaniem systemów dla klientów z Europy Zachodniej oraz Europy Środkowej. Ściśle współpracuje z biznesem w zakresie business development. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu oprogramowania korzystającego z eyetrackingu – jeden z systemów został oceniony jako 1 z 30 najlepszych projektów w ramach konkursu Microsoft Imagine Cup. Zawodowy szkoleniowiec i coach z zakresu projektowania i wytwarzania nowoczesnych systemów internetowych, uczenia maszynowego, platform chmurowych oraz mediów społecznościowych. Wolny czas chętnie poświęca zagadnieniom z zakresu finansów oraz budowania portfeli inwestycyjnych.

 

Kontakt do organizatorów:

✔ Rekrutacja i sprawy techniczne
Michał Szafrański
tel. 601 453 622
e-mail: michal@kodujwplocku.pl

✔ PR i marketing i Prelegenci
Małgorzata Gontarek
tel. 602 773 379
e-mail: mgontarek@startuppoland.org

Organizatorzy

Małgorzata Gontarek – od ponad 10 lat związana z branżą nowych technologii i sceną startupową w Polsce. Działa na styku biznesu i ngo. Realizuje się społecznie w takich organizacjach jak m.in: Fundacja Startup Poland, Fundacja Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne, Inicjatywa Startup Płock; biznesowo zaś prowadząc firmę WebTango.pl która realizuje projekty technologiczne oraz pracując na etacie dla Amage Systems. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych wydarzeń startupowych jak również tych na styku technologii i humanistyki. Wyróżniona w raporcie Com Creation (2018r) ,,55 kobiet w świecie nowych technologii w Polsce” Zainteresowania: neuropsychologia, filozofia, nauka, literatura, przyroda.

Michał Szafrański – Posiadam ponad dwadzieścia lat doświadczenia w informatyce. Szesnaście lat zajmuję się tworzeniem oprogramowaniem i projektowaniem aplikacji biznesowych.
Z wykształcenia jestem Magistrem wydziału FTiMS Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka Stosowana. Ukończyłem również podyplomowe studia „Zarządzanie Projektami” w SGH w Warszawie. Przez wiele lat mojej programistycznej przygody kodowałem w większości popularnych języków od C++, Cobol, Java, C# do TypeScript i Swift.
Jestem entuzjastą ruchu Software Craftsmanship oraz wielbicielem Clean Architecture. Pasjonuje mnie tworzenie systemów w chmurze oraz w modelu serverless.
Z wielkim upodobaniem używam rozwiązań firmy Apple i jestem maniakiem ergonomii systemów spod znaku jabłuszka.

Gościć nas będzie „Hotel Tumski”

Hotel Tumski Gospodarz spotkania Koduj w Płocku

HOTEL TUMSKI **** PŁOCK ZAPRASZA

Hotel Tumski Płock to rozwiązanie dla każdego, nawet najbardziej wymagającego gościa. Nasz hotel w Płocku zaskoczy Państwa szczególną atmosferą, profesjonalną obsługą, elegancką salą bankietową i luksusowymi wnętrzami. Dbamy o to, by noclegi w Płocku były dla Państwa czasem odpoczynku, wytchnienia i przyjemności. Urok połączony z magią, indywidualne podejście do każdego gościa, a także najwyższe standardy obsługi sprawią, że będzieci chcieli Państwo odwiedzać nas jak najczęściej.

Zza okien naszych pokoi rozpościera się przepiękny widok. Możecie Państwo podziwiać płocki odcinek koryta Wisły, które nadzwyczajnie prezentuje się o każdej porze roku. Przytulne, świetnie wyposażone pokoje oraz czar przyrody widocznej za oknem tworzą niespotykany klimat naszego hotelu.

Dzięki dbałości o każdy szczegół wyposażenia i aranżacji wnętrz stworzyliśmy miejsce niezwykłe – noclegi w Płocku są czystą przyjemnością. Wiemy, że duży wpływ na komfort pobytu w hotelu ma także obsługa – nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, abyście czuli się Państwo jak w domu, a może nawet lepiej. Dzięki naszemu zaangażowaniu oraz niebanalnej przestrzeni hotelowej, jaką oddajemy do Państwa dyspozycji, możemy poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami gości, jakie zbiera nasz hotel. Płock – magiczne miasto nad Wisłą – serdecznie zaprasza do Hotelu Tumskiego.

Szafrański Michał
Architekt oprogramowania, bujający w chmurach obliczeniowych.