#5 Spotkanie Koduj w Płocku

Zapraszamy na kolejne spotkanie płockoderów, które odbędzie się 17 października 2019 r.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszemu sponsorowi, dzięki któremu możemy kontynuować nasze działania. Firma FINDWISE umożliwiła nam kolejne spotkanie, dzięki wsparciu finansowym. Dzięki ich hojności będziemy mieli również małe „co nie co” do przekąszenia.

A co nas czeka na spotkaniu?

Agenda

✔ 17:45 – 18:00 Kwadrans studencki, czyli czas na dotarcie i luźne rozmowy.
✔ 18:00 – 18:15 Przywitanie i przedstawienie prelegentów.
✔ 18:15 – 19:00 Pierwsza prezentacja: Marcin Iwanowski „Klucze do chmur”
✔ 19:00 – 19:15 Przerwa.
✔ 19:15 – 20:00 Druga prezentacja: Michał Szafrański: „Jak pracować wydajnie w GIT”
✔ 20:00 – 20:30 Pytania & odpowiedzi. Losowanie książki.
✔ 20:30 – Luźne rozmowy dla chętnych.

➡➡ Meetup: https://www.kodujwplocku.pl/meetup_5KwP

➡➡ Facebook: https://www.kodujwplocku.pl/facebook_5KwP

Bio Prelegentów:

Marcin Iwanowski

Marcin Iwanowski – Head of Engineering w Elastic Cloud Solutions, wcześniej Team Leader / Starszy Programista SharePoint w F. Hoffmann-La Roche (poprzez 7N). Aktywny trener w Bottega IT Minds. Wykładowca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W latach 2011 – 2016 Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Windows Platform Development. Prelegent wielu wydarzeń ogólnopolskich oraz spotkań społeczności .NET. Obecny lider „Białostockiej Grupy Azure”. Były lider „Białostockiej Grupy .NET” a wcześniej największej w Polsce akademickiej grupy „Grupa .NET Politechniki Białostockiej”. Od 2010 roku magister inżynier Informatyki, absolwent Politechniki Białostockiej.

Marcin zaplanował techniczną prezentację, która przy okazji szczegółowego omówienia nagłówka autoryzacyjnego przy dostępie SharedKey, ma na celu wywołać dyskusję na temat kluczy (Access Keys) do różnych usług Microsoft Azure. A następnie rozwinąć tą dyskusję o dobre praktyki autoryzacji używając Managed Identity w App Service oraz Key Vault.

Michał Szafrański

Michał Szafrański – posiada ponad dwadzieścia lat doświadczenia w informatyce. Szesnaście lat zajmuje się tworzeniem oprogramowań i projektowaniem aplikacji biznesowych.
Z wykształcenia Magister wydziału FTiMS Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka Stosowana. Ukończył również podyplomowe studia „Zarządzanie Projektami” w SGH w Warszawie. Przez wiele lat programistycznej przygody kodował w większości popularnych języków od C++, Cobol, Java, C# do TypeScript i Swift.
Entuzjasta ruchu Software Craftsmanship oraz wielbiciel Clean Architecture. Pasjonat tworzenia systemów w chmurze oraz w modelu serverless.
Z wielkim upodobaniem używa rozwiązań firmy Apple i jest maniakiem ergonomii systemów spod znaku jabłuszka.

Michał opowie o tym jak wydajnie pracować w GIF. Gitflow to projekt przepływu pracy w repozytorium kodu GIT. Został po raz pierwszy opublikowany i upowszechniony przez Vincenta Driessena. Gitflow definiuje ścisły model gałęzi, zaprojektowany wokół wdrażania projektu na produkcję. Zapewnia przejrzysty sposób na bezproblemowe wdrażanie poprawek produkcyjnych błędów. Zapewnia solidne ramy do zarządzania większymi projektami i współpracy zespołów.

Gitflow idealnie nadaje się do projektów, które mają zaplanowany cykl wydawniczy. Ten przepływ pracy nie dodaje żadnych nowych koncepcji ani poleceń poza to, co jest wymagane do pracy w GIT. Zamiast tego przypisuje bardzo konkretne role do różnych gałęzi i określa, w jaki sposób i kiedy powinny one oddziaływać. Oprócz gałęzi nowych funkcjonalności wykorzystuje pojedyncze gałęzie do przygotowywania, utrzymywania i rejestrowania wdrożeń.

Gitflow to tak naprawdę abstrakcyjny pomysł na przepływ kodu w GIT. Oznacza to, że decyduje o tym, jakie gałęzie należy skonfigurować i jak je połączyć.

Gościć nas będzie Przetwornia

Przetwornia – Staromiejskie Centrum Biznesu
ul. Synagogalna 4, 09-400 Płock

KwP #5 – Marcin Iwanowski „Klucze do chmur”

KwP #5 – Michał Szafrański: „Jak pracować wydajnie w GIT”

Szafrański Michał
Architekt oprogramowania, bujający w chmurach obliczeniowych.